Skoki narciarskie i legendarny Adam Małysz

Zastanawiając się nad sukcesami polskich sportowców nie sposób nie wspomnieć o paśmie sukcesów, jakie zapisał na kartach historii sportu polski skoczek narciarski, Adam Małysz.

Multimedalista olimpijski, uważany za najlepszego polskiego sportowca w pierwszej dekadzie XXI wieku, najbardziej utytułowany skoczek narciarski w historii indywidualnych konkursów Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie sportu.

Mogący pochwalić się naprawdę olbrzymią kolekcją zdobytych sportowych tytułów i nagród pokazał światu sportowemu, gdzie na mapie znajduje się Polska, że zawodnicy pochodzący z tego kraju, podobnie jak kiedyś Wojciech Fortuna, potrafią stanąć do walki z zawodnikami z krajów o bogatej historii skoków narciarskich, a co za tym idzie posiadających bogate doświadczenia w tym względzie i wygrać.

To Adam Małysz sprawił, że przed telewizorami siadało mnóstwo kibiców trzymających kciuki za Polaków startujących w zawodach Czterech Skoczni.

To on pokazał Kamilowi Stochowi i innym zawodnikom, jak się wygrywa i jak ta wygrana smakuje, że warto poświęcić swój czas na treningach, aby osiągnąć najwyższy stopień podium, aby stać się dumą całego narodu.

Zobacz jakie posiadamy akcesoria rowerowe w sklepie online