Szpitalna pomyłka

prawny radca wolsztyn

Wielokrotnie słyszeliśmy o pomyłkach szpitalnych dotyczących zamiany dzieci. Znamy takie historie z filmów, które być może są oparte na faktach, ale to jednak są tylko filmy. Jesteśmy skłonni traktować je raczej jako wymyślone historie. Nasza rzeczywistość pokazała jednak, że takie sytuacje są prawdziwe i zdarzają się nawet bardzo blisko nas.

Po długim, bo toczącym się przez siedem lat procesie, ofiary takiej właśnie fatalnej pomyłki doczekały się odszkodowania. Sąd przyznał im zadośćuczynienie w wysokości 1,9 miliona złotych. Kwotę tę mają zapłacić solidarnie zarządzający szpitalem, w którym przed laty doszło do zamiany leczonych tam wtedy maleńkich dziewczynek. Żadne jednak pieniądze nie zrekompensują strat poniesionych przez dzieci i ich rodziny.

Można mówić tu o stratach w każdym aspekcie ich życia. Dzisiaj zamienione dzieci, będące dorosłymi już kobietami, mają problem z określeniem swojej tożsamości, a rodzice obwiniają się o to, że nie rozpoznali wówczas własnego dziecka. Niefrasobliwość jednej osoby skazała na cierpienie siedem osób. Bo jak tu normalnie żyć z takim obciążeniem?.

Dane kontaktowe : orange polska kontakt http://www.unitycentrum.pl/