Skomplikowana sztuka nordic walking

Od kilku lat na polskich ulicach można zobaczyć osoby uprawiające nordic walking. Uprawiający ten sport odróżniają się od zwykłych spacerowiczów czy chodziarzy tym, że w dłoniach trzymają kijki.

Sport ten jest szczególnie modny wśród osób starszych. Okazuje się jednak, że ta aktywność fizyczna przysparza dużo problemów, zwłaszcza natury technicznej.

Jak więc spacerować z kijkami, by trening był efektywny i oprócz zadowolenia dawał widoczne rezultaty objawiające się smukłą sylwetką? Chodząc z kijkami należy pamiętać, że plecy powinny być wyprostowane,a brzuch wciągnięty. Kroki należy stawiać tak, by zaczynać od pięty i wybijać się z palców.

Kroki powinny być nieco dłuższe od tych, które stawiamy podczas zwykłego spaceru. Warto zadbać, by łokcie były w miarę możliwości proste.

Stosując się do tych rad na pewno skomplikowana sztuka nordic walking stanie się nieco prostsza. Warto również za niewielką opłatą skorzystać z porad trenera, który podpowie zaczynającym przygodę z tym sportem jak trenować.

http://www.zegarki.com.pl/jy8020-52e-citizen.html