Praca w ubezpieczeniach – wady i zalety

www.zbigniewmeres.pl

Czy zastanawiasz się nad pracą w ubezpieczeniach? Chciałbyś sprzedawać ludziom zabezpieczenia w razie niespodziewanych zdarzeń losowych? Uważasz, że nadajesz się do wykonywana tego zawodu? Poznaj kanon wad i zalet, jakie się z nim wiążą. Być może ten artykuł pomoże Tobie podjąć bardzo ważną decyzje.

Wszystko ma swoje wady i zalety

Ubezpieczenia to branża, w której pracują agenci ubezpieczeniowi. Należy zaznaczyć, że do wykonywania tego zawodu trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Podstawą jest oczywiście bardzo dobry poziom wiedzy o ubezpieczeniach, ale ważne będą także umiejętności miękkie. Brak problemu w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, zdolność negocjowania i przekonywania, a przede wszystkim miła aparycja to elementy mające wpływ na skuteczność wykonywanej przez danego agenta pracy. Spotykamy na rynku wielu agentów, którzy są mobilni. Jeżdżąc samochodem po mieście lub od miasta do miasta poszukują nowych klientów.

Nie zawsze spotykają się z pozytywnym odbiorem. Dlatego w tej branży liczy się odporność na stres i negatywne nastawienie potencjalnego rozmówcy. Ponieważ zdarza się, że pukającego do drzwi agenta myli się z sprzedawcą. Istnieje także stanowisko agenta ubezpieczeniowego, który przez osiem godzin codziennie siedzi za biurkiem w firmie. Tak wykonujące swoją pracę osoby narzekają niekiedy na brak ruchu. Wielką zaletą jest wynagrodzenie, jakie co miesiąc spływa na konto agenta. Nie należy ono do małych! Kontakt z wieloma klientami i ciekawe wyzwania, którymi są ich życiowe sytuacje to urozmaicenia spotykające agentów każdego dnia pracy. Wśród wad należy wymienić życie w ciągłej niepewności, ponieważ wypłata jest uzależniona od ilości ubezpieczonych osób w danym miesiącu.

W dodatku zazwyczaj, by zostać agentem ubezpieczeniowym należy otworzyć własną działalność gospodarczą, co też wiąże się ze sporymi formalnościami i odpowiedzialnością.