Nike Free Run – wady

Trzeba powiedzieć otwarcie, że buty Nike Free Run mają wiele zalet, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Jednak należy zwrócić uwagę na jeden mały minus.

Otóż wspomniana wiele razy najważniejsza zaleta tych butów, a mianowicie podeszwa staje się czasem zmorą biegacza. Jak to możliwe skoro jest innowacyjnym opracowaniem, zapewniającym komfort i wygodę podczas biegu? Okazuje się, że te małe kwadraciki powstałe na skutek licznych poprzecznych, bocznych oraz wzdłuż nacięć podeszwy stwarzają idealne miejsce do wbijania się miedzy nimi kamieni, czy innych leżących na drodze małych elementów.

Powodując tym samym zmniejszenie elastyczności podeszwy, która staje się twardsza. Jednak nie jest to, aż tak duży problem, który zmniejszałby przyjemność biegania.

Zresztą zawsze łatwo można je usunąć. Jeżeli już o podeszwie mowa, wiele osób uskarża się, że w trakcie biegu odczuwają wszystkie nierówności powierzchni, wszelkie korzenie, wspomniane kamienie, ale przecież taki jest cel biegania „ na boso” – wzmocnienie stopy.