Jaki jest najlepszy typ elewacji?

Elewacja domu stanowi niejako jego wizytówkę. Z tego powodu należy wybrać ją rozważnie. Wiele osób podczas wyboru rodzaju elewacji kieruje się wyłącznie walorami estetycznymi.

Tymczasem pozostałe cechy są równie istotne. Ważne, żeby elewacja komponowała się z otoczeniem. Powinna być dopasowana do konstrukcji budynku.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę również i na techniczne parametry. Można wyróżnić kilka typów elewacji. Najpopularniejsze są elewacje drewniane, kamienne oraz wykonane ze szkła.

Pierwszy typ elewacji zalicza się zarazem do najstarszych. Najważniejszymi cechami elewacji drewnianych jest wytrzymałość oraz naturalny wygląd. Moda na elewacje kamienne jest stosunkowo młoda.

Pomimo tego takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników. Elewacje kamienne są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo kamień można obrabiać na wiele sposobów.

Najczęściej stosowane są piaskowce, marmury i granity. Elewacje ze szkła kojarzą się w nowoczesnością. Zazwyczaj spotykane są w korporacjach i budynkach użyteczności publicznej.

obsługa nieruchomości administracja nieruchomościami poznań ul. Palacza 104, 60-274 Poznań https://www.luxmetal.pl/