Determinacja pacjentki

Bardzo trudno jest dochodzić własnych praw osobom poszkodowanym wskutek błędów medycznych. Trzeba mieć w sobie wiele determinacji, spore możliwości finansowe i często poświęcić bardzo dużo czasu na walkę. Taką walkę wygrała po blisko dziesięciu latach kobieta, która trafiła do szpitala z zawałem serca. Była pacjentką tam, gdzie kiedyś pracowała jako radca prawny.

Występowała wówczas w sprawach dotyczących popełnionych błędów lekarskich. Reprezentowała tych, którzy teraz wobec niej dopuścili się zaniedbań. Zarażenie się w szpitalu salmonellą, przebicie jelita grubego, uszkodzenie kręgosłupa, niedowłady rąk i nóg, nie do wyleczenia problemy z jedzeniem i wydalaniem, to tylko niektóre z nieszczęść, jakie spotkały pacjentkę. Opuściła szpital po długim czasie i wystąpiła na drogę sądową, by otrzymać odszkodowanie.

Popadając w coraz większe kłopoty finansowe dotrwała do końca procesów i wyrokiem sądu apelacyjnego otrzymała 5 milionów zadośćuczynienia oraz dożywotnią rentę w wysokości sześciu tysięcy złotych miesięcznie.

artykuły biurowe katowice ubezpieczenie kredytu kupieckiego Toruń