Czym wyróżniają się nowoczesne media?

Telewizja, prasa i radio przez wiele osób uznawane są za media, które powoli, lecz nieubłaganie odchodzą do lamusa. Dziś króluje Internet, i to on staje się podstawowym źródłem informacji, szczególnie dla młodych ludzi. W sieci królują nowoczesne media, w których możemy zauważyć pojawienie się jednego bardzo istotnego elementu – interaktywności. Jeszcze kilka lat temu dziennikarz nie miał możliwości nawiązania interakcji ze swoim odbiorcom.

Owszem, redakcje czy wydawnictwa otrzymywały listy z opiniami fanów, jednak od momentu nadania komunikatu do otrzymania informacji zwrotnej mijało w takiej sytuacji przynajmniej kilka dni. Dziś wystarczą sekundy, by dowiedzieć się, co odbiorcy przekazu myślą o danym materiale. Dzięki interaktywności nowoczesnych mediów można zauważyć jedną bardzo istotną rzecz – odbiorcy w coraz większym stopniu zaangażowani są w tworzenie przekazu. Nie da się ukryć, że mają też znacznie większy niż dawniej wpływ na finalny kształt materiału.

Z kolei nadawcy mają szansę natychmiastowej reakcji na zadowolenie lub niezadowolenie swoich odbiorców i dostosowanie się do ich potrzeb, a co za tym idzie – również spełnienie ich oczekiwań.

agencja reklamowa poznań